MF006FJ475KA50 - THT Resistors
MF006FJ475KA50
  • Category: THT Resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: MF006FJ475KA50
Description
Resistor: metal film; THT; 4.75Ω; 0.6W; ±1%; MF; 250V; Ø0.6x28mm
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor metal film
Mounting THT
Resistance 4.75Ω
Power 0.6W
Tolerance ±1%
Manufacturer series MF
Operating voltage 250V
Leads dimensions Ø0.6x28mm
Body dimensions Ø2.5x6.8mm
Temperature coefficient 200ppm/°C
Leads axial
Length 6.8mm
Diameter 2.5mm