MCJCU32MLB7106KPPD - MLCC SMD capacitors
MCJCU32MLB7106KPPD
Description
Capacitor: ceramic; MLCC; 10uF; 50VDC; ±10%; SMD; 1210
Specifications
Manufacturer TAIYO YUDEN
Type of capacitor ceramic
Kind of capacitor MLCC
Capacitance 10µF
Operating voltage 50V DC
Tolerance ±10%
Mounting SMD
Case - inch 1210
Case - mm 3225
Manufacturer series MCJC
Conform to the norm AEC-Q200
Operating temperature -55...125°C