LS-LUM24V-5000K24V - Light sources - LED ribbon
LS-LUM24V-5000K24V
Description
LED tape; white cold; 2835; LED/m: 120; 5mm; IP20; 120°; 15W/m; 24VDC
Specifications
Manufacturer LEDDEX
Type of optoelectronic module LED tape
LED colour white cold
Case - mm 2835
LED per meter amount 120
Width 5mm
IP rating IP20
Viewing angle 120°
Wattage per meter 15W/m
Thickness 2mm
Operating voltage 24V DC
Light source efficiency 180lm/W
Colour temperature 5000K
Mounting SMD
LEDs' features without cover
Luminosity 2520lm/m
Number of pins 2
Cutting length 33mm