LAPP-4519045 - Single Core Cable - Strand
LAPP-4519045
Description
Wire; H07V2-K; stranded; Cu; 10mm2; PVC; red; 450V,750V; Class: 5
Specifications
Manufacturer LAPP
Type of wire assembly
Kind of wire H07V2-K
Core structure stranded
Kind of core Cu
Number of cores 1
Core section 10mm2
Wire insulation material PVC
Insulation colour red
Rated voltage 450V
750V
Operating temperature -10...90°C
Flexibility class 5
Cable external diameter 6.8mm