HP05-3K31% - SMD resistors
HP05-3K31%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: HP05W3F3301T5E
Description
Резистор: thick film; високої потужності; SMD; 0805; 3,3кОм; 0,3Вт
Type of resistor thick film
Kind of resistor high power
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 3.3kΩ
Power 0.3W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Max. overload voltage 300V
Operating temperature -55...155°C