HP03-220K1% - SMD resistors
HP03-220K1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: HP03W5F2203T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 220kΩ; 0.2W; ±1%; 50V; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 220kΩ
Power 0.2W
Tolerance ±1%
Operating voltage 50V
Max. overload voltage 100V
Operating temperature -55...155°C