HC2G227M30030HA - SNAP-IN electrolytic capacitors
HC2G227M30030HA
Description
Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 220uF; 400VDC; Ø30x30mm; ±20%
Specifications
Manufacturer SAMWHA
Type of capacitor electrolytic
Mounting SNAP-IN
Capacitance 220µF
Operating voltage 400V DC
Body dimensions Ø30x30mm
Terminal pitch 10mm
Tolerance ±20%
Operating temperature -25...85°C
Number of terminals 2
Height 30mm
Diameter 30mm