GRM1885C2A222JA01D - MLCC SMD capacitors
GRM1885C2A222JA01D
Description
Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2nF; 100V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0603
Kind of capacitor MLCC
Capacitance 2.2nF
Operating voltage 100V
Dielectric C0G (NP0)
Tolerance ±5%
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Manufacturer series GRM
Roll diameter max. 180mm
Operating temperature -55...125°C