ESD5Z3V3-DIO - Unidirectional TVS SMD diodes
ESD5Z3V3-DIO
Description
Diode: TVS; 134W; 5V; 11.2A; unidirectional; SOD523F; reel,tape; ESD
Specifications
Manufacturer DIOTEC SEMICONDUCTOR
Type of diode TVS
Version ESD
Peak pulse power dissipation 134W
Max. off-state voltage 3.3V
Breakdown voltage 5V
Max. forward impulse current 11.2A