ERJPA3F1303V - SMD resistors
ERJPA3F1303V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJPA3F1303V
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 130kΩ; 330mW; ±1%; ERJPA3F
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 130kΩ
Power 0.33W
Tolerance ±1%
Manufacturer series ERJPA3F
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C