ERJP08J121V - SMD resistors
ERJP08J121V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJP08J121V
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 120Ω; 660mW; ±5%; ERJP08J
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 120Ω
Power 0.66W
Tolerance ±5%
Manufacturer series ERJP08J
Operating temperature -55...155°C