ERJ8GEYJ103V - SMD resistors
ERJ8GEYJ103V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ8GEYJ103V
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 10kΩ; 250mW; ±5%; ERJ8GEY
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 10kΩ
Power 0.25W
Tolerance ±5%
Manufacturer series ERJ8GEY
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 200ppm/°C