ERJ8BQFR68V - SMD resistors
ERJ8BQFR68V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ8BQFR68V
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 680mΩ; 500mW; ±1%; ERJ8BQF
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 0.68Ω
Power 0.5W
Tolerance ±1%
Manufacturer series ERJ8BQF
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 250ppm/°C