ERJ6GEYJ682V - SMD resistors
ERJ6GEYJ682V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ6GEYJ682V
Description
Resistor: thick film; 0805; 6.8kΩ; 125mW; ±5%; ERJ6GEY; 200ppm/°C
Type of resistor thick film
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 6.8kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±5%
Manufacturer series ERJ6GEY
Temperature coefficient 200ppm/°C