ERJ6ENF6803V - SMD resistors
ERJ6ENF6803V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ6ENF6803V
Description
Resistor: thick film; 0805; 680kΩ; 125mW; ±1%; ERJ6ENF; 100ppm/°C
Case - mm 2012
Resistance 680kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Manufacturer series ERJ6ENF
Temperature coefficient 100ppm/°C