ERJ6ENF3320V - SMD resistors
ERJ6ENF3320V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ6ENF3320V
Description
Resistor: thick film; 0805; 332Ω; 125mW; ±1%; ERJ6ENF; 100ppm/°C
Case - mm 2012
Resistance 332Ω
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Manufacturer series ERJ6ENF
Temperature coefficient 100ppm/°C