ERJ6ENF2610V - SMD resistors
ERJ6ENF2610V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ6ENF2610V
Description
Resistor: thick film; 0805; 261Ω; 125mW; ±1%; ERJ6ENF; 100ppm/°C
Specifications
Manufacturer PANASONIC
Type of resistor thick film
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 261Ω
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Manufacturer series ERJ6ENF
Temperature coefficient 100ppm/°C