ERJ3GEYJ221V - SMD resistors
ERJ3GEYJ221V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ3GEYJ221V
Description
Resistor: thick film; 0603; 220Ω; 100mW; ±5%; ERJ3GEY; 200ppm/°C
Type of resistor thick film
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 220Ω
Power 0.1W
Tolerance ±5%
Manufacturer series ERJ3GEY
Temperature coefficient 200ppm/°C