ERJ3EKF8061V - SMD resistors
ERJ3EKF8061V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ3EKF8061V
Description
Resistor: thick film; 0603; 8.06kΩ; 100mW; ±1%; ERJ3EKF; 100ppm/°C
Case - mm 1608
Resistance 8.06kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Manufacturer series ERJ3EKF
Temperature coefficient 100ppm/°C