ERJ3EKF4751V - SMD resistors
ERJ3EKF4751V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ3EKF4751V
Description
Resistor: thick film; 0603; 4.75kΩ; 100mW; ±1%; ERJ3EKF; 100ppm/°C
Case - mm 1608
Resistance 4.75kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Manufacturer series ERJ3EKF
Temperature coefficient 100ppm/°C