ERJ3EKF1371V - SMD resistors
ERJ3EKF1371V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ3EKF1371V
Description
Resistor: thick film; 0603; 1.37kΩ; 100mW; ±1%; ERJ3EKF; 100ppm/°C
Specifications
Manufacturer PANASONIC
Type of resistor thick film
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 1.37kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Manufacturer series ERJ3EKF
Temperature coefficient 100ppm/°C