ERJ2GEJ515X - SMD resistors
ERJ2GEJ515X
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ2GEJ515X
Description
Resistor: thick film; 0402; 5.1MΩ; 100mW; ±5%; ERJ2GEJ; 150ppm/°C
Case - mm 1005
Resistance 5.1MΩ
Power 0.1W
Tolerance ±5%
Manufacturer series ERJ2GEJ
Temperature coefficient 150ppm/°C