ERJ2GEJ301X - SMD resistors
ERJ2GEJ301X
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ2GEJ301X
Description
Resistor: thick film; 0402; 300Ω; 100mW; ±5%; ERJ2GEJ; 200ppm/°C
Case - mm 1005
Resistance 300Ω
Power 0.1W
Tolerance ±5%
Manufacturer series ERJ2GEJ
Temperature coefficient 200ppm/°C