ERJ2GEJ124X - SMD resistors
ERJ2GEJ124X
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ2GEJ124X
Description
Resistor: thick film; 0402; 120kΩ; 100mW; ±5%; ERJ2GEJ; 200ppm/°C
Specifications
Manufacturer PANASONIC
Type of resistor thick film
Case - inch 0402
Case - mm 1005
Resistance 120kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±5%
Manufacturer series ERJ2GEJ
Temperature coefficient 200ppm/°C