ERJ1GNF2200C - SMD resistors
ERJ1GNF2200C
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERJ1GNF2200C
Description
Resistor: thick film; SMD; 0201; 220Ω; 50mW; ±1%; ERJ1GNF; 25V
Specifications
Manufacturer PANASONIC
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0201
Case - mm 0603
Resistance 220Ω
Power 50mW
Tolerance ±1%
Manufacturer series ERJ1GNF
Operating voltage 25V
Max. overload voltage 50V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 200ppm/°C