ERA6ARB332V - SMD resistors
ERA6ARB332V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERA6ARB332V
Description
Resistor: thin film; SMD; 0805; 3.3kΩ; 125mW; ±0.1%; ERA6ARB
Case - mm 2012
Resistance 3.3kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±0.1%
Manufacturer series ERA6ARB
Max. overload voltage 200V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 10ppm/°C