ERA6AEB621V - SMD resistors
ERA6AEB621V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERA6AEB621V
Description
Resistor: thin film; SMD; 0805; 620Ω; 125mW; ±0.1%; ERA6AEB
Specifications
Manufacturer PANASONIC
Type of resistor thin film
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 620Ω
Power 0.125W
Tolerance ±0.1%
Manufacturer series ERA6AEB
Max. overload voltage 200V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 25ppm/°C