ERA6AEB164V - SMD resistors
ERA6AEB164V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERA6AEB164V
Description
Resistor: thin film; SMD; 0805; 160kΩ; 125mW; ±0.1%; ERA6AEB
Case - mm 2012
Resistance 160kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±0.1%
Manufacturer series ERA6AEB
Max. overload voltage 200V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 25ppm/°C