ERA3AED101V - SMD resistors
ERA3AED101V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERA3AED101V
Description
Resistor: thin film; SMD; 0603; 100Ω; 100mW; ±0.5%; ERA3AED
Case - mm 1608
Resistance 100Ω
Power 0.1W
Tolerance ±0.5%
Manufacturer series ERA3AED
Max. overload voltage 150V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 25ppm/°C