ERA3AEB86R6V - SMD resistors
ERA3AEB86R6V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERA3AEB86R6V
Description
Resistor: thin film; SMD; 0603; 86.6Ω; 100mW; ±0.1%; ERA3AEB
Case - mm 1608
Resistance 86.6Ω
Power 0.1W
Tolerance ±0.1%
Manufacturer series ERA3AEB
Max. overload voltage 150V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 25ppm/°C