ERA3AEB4751V - SMD resistors
ERA3AEB4751V
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERA3AEB4751V
Description
Resistor: thin film; SMD; 0603; 4.75kΩ; 100mW; ±0.1%; ERA3AEB
Specifications
Manufacturer PANASONIC
Type of resistor thin film
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 4.75kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±0.1%
Manufacturer series ERA3AEB
Max. overload voltage 150V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 25ppm/°C