ERA2AEB432X - SMD resistors
ERA2AEB432X
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: PANASONIC
  • Part Number: ERA2AEB432X
Description
Resistor: thin film; SMD; 0402; 4.3kΩ; 63mW; ±0.1%; ERA2AEB
Specifications
Manufacturer PANASONIC
Type of resistor thin film
Mounting SMD
Case - inch 0402
Case - mm 1005
Resistance 4.3kΩ
Power 63mW
Tolerance ±0.1%
Manufacturer series ERA2AEB
Max. overload voltage 100V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 25ppm/°C