EEUFK1V222S - THT electrolytic capacitors
EEUFK1V222S
Description
Конденсатор: електролітичний; low ESR; THT; 2200мкФ; 35ВDC; ±20%
Mounting THT
Capacitance 2.2mF
Operating voltage 35V DC
Body dimensions Ø18x20mm
Tolerance ±20%
Service life 5000h
Impedance 25mΩ
Operating temperature -55...105°C
Manufacturer series FK
Conform to the norm AEC-Q200
Height 20mm
Diameter 18mm