DUS-9.8/0.47/2.5 - Inductors
DUS-9.8/0.47/2.5
  • Category: Inductors
  • Manufacturer: FERYSTER
  • Part Number: DUS-9.8/0.47/2.5
Description
Inductor: wire with current compensation; THT; 2.5A; R: 20Ω; 2.1kV
Specifications
Manufacturer FERYSTER
Type of inductor wire with current compensation
Mounting THT
Operating current 2.5A
Resistance 20Ω
Spatial orientation vertical
Operating voltage 265V AC
Terminal pitch 8x7mm
Inductance of individual winding 0.47mH
Number of windings 2
Dimensions 16x11x16.5mm
Test voltage AC 2.1kV