DTMSS-20/0.047/6V - Inductors
DTMSS-20/0.047/6V
  • Category: Inductors
  • Manufacturer: FERYSTER
  • Part Number: DTMSS-20/0.047/6.0-V
Description
Inductor: wire; THT; 47uH; 6A; R: 30.8mΩ; Inductor: toroidal; W: 10mm
Specifications
Manufacturer FERYSTER
Type of inductor wire
Mounting THT
Inductance 47µH
Operating current 6A
Resistance 30.8mΩ
Kind of inductor toroidal
Inductor application switched mode power supplies
Diameter 23.5mm
Width 10mm