DR1206-220R-4/8 - Resistor networks
DR1206-220R-4/8
Description
Resistor network: Y; R: 220Ω; ±5%; No.of resistors: 4; -55÷125°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor network Y
Resistance 220Ω
Tolerance ±5%
Number of resistors 4
Power 62.5mW
Mounting SMD
Operating voltage 50V
Temperature coefficient 400ppm/°C
Terminal pitch 0.8mm
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Body dimensions 3.2x1.6x0.5mm
Max. overload voltage 100V
Min. insulation resistance 1GΩ
Resistor features terminals of all resistors are separated
Operating temperature -55...125°C