CSRV0204FTDG3303 - SMD resistors
CSRV0204FTDG3303
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: Viking
  • Part Number: CSRV0204FTDG3303
Description
Resistor: metal film; SMD; 0204 MiniMELF; 330kΩ; 0.4W; ±1%; CSRV
Case - mm 0510
Resistance 0.33MΩ
Power 0.4W
Tolerance ±1%
Manufacturer series CSRV
Operating voltage 200V
Body dimensions Ø1.4x3.5mm
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 50ppm/°C
Conform to the norm AEC-Q200
Length 3.5mm
Diameter 1.4mm