CS1206-0R015-5%-HP - SMD resistors
CS1206-0R015-5%-HP
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: Viking
  • Part Number: CS06JTJUR015
Description
Resistor: thick film; sensing; SMD; 1206; 15mΩ; 0.5W; ±5%; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer Viking
Type of resistor thick film
Kind of resistor sensing
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 15mΩ
Power 0.5W
Tolerance ±5%
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 600ppm/°C