CRGCQ2010J10R - SMD resistors
CRGCQ2010J10R
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: TE Connectivity
  • Part Number: 2176348-7
Description
Resistor: thick film; SMD; 2010; 10Ω; 750mW; ±5%; CRGCQ
Specifications
Manufacturer TE Connectivity
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 2010
Case - mm 5025
Resistance 10Ω
Power 0.75W
Tolerance ±5%