CRGCQ1206J10R - SMD resistors
CRGCQ1206J10R
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: TE Connectivity
  • Part Number: 2176344-7
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 10Ω; 250mW; ±5%; CRGCQ
Specifications
Manufacturer TE Connectivity
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 10Ω
Power 0.25W
Tolerance ±5%