CRGCQ1206F100K - SMD resistors
CRGCQ1206F100K
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: TE Connectivity
  • Part Number: 4-2176343-9
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 100kΩ; 250mW; ±1%; CRGCQ
Specifications
Manufacturer TE Connectivity
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 100kΩ
Power 0.25W
Tolerance ±1%