CRGCQ0603J10M - SMD resistors
CRGCQ0603J10M
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: TE Connectivity
  • Part Number: 4-2176340-3
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 10MΩ; 100mW; ±5%; CRGCQ
Specifications
Manufacturer TE Connectivity
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 10MΩ
Power 0.1W
Tolerance ±5%