CRCW25124K70FKTHBC - SMD resistors
CRCW25124K70FKTHBC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW25124K70FKTHBC
Description
Resistor: thick film; SMD; 2512; 4.7kΩ; 1W; ±1%; 500V; -55÷155°C
Mounting SMD
Case - inch 2512
Case - mm 6332
Resistance 4.7kΩ
Power 1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 500V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C