CRCW2512220RFKTHBC - SMD resistors
CRCW2512220RFKTHBC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW2512220RFKTHBC
Description
Resistor: thick film; SMD; 2512; 220Ω; 1W; ±1%; CRCW2512; 500V
Mounting SMD
Case - inch 2512
Case - mm 6332
Resistance 220Ω
Power 1W
Tolerance ±1%
Manufacturer series CRCW2512
Operating voltage 500V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C