CRCW120651K0FKTABC - SMD resistors
CRCW120651K0FKTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW120651K0FKTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 51kΩ; 0.25W; ±1%; 200V; -55÷155°C
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 51kΩ
Power 0.25W
Tolerance ±1%
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...155°C