CRCW12062K20JNEA - SMD resistors
CRCW12062K20JNEA
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW12062K20JNEA
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 2.2kΩ; 0.25W; ±5%; 200V; -55÷125°C
Case - mm 3216
Resistance 2.2kΩ
Power 0.25W
Tolerance ±5%
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...125°C