CRCW120622R0JNTABC - SMD resistors
CRCW120622R0JNTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW120622R0JNTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 22Ω; 0.25W; ±5%; 200V; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer VISHAY
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 22Ω
Power 0.25W
Tolerance ±5%
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...155°C