CRCW1206220KJNTABC - SMD resistors
CRCW1206220KJNTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW1206220KJNTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 220kΩ; 0.25W; ±5%; 200V; -55÷155°C
Case - mm 3216
Resistance 220kΩ
Power 0.25W
Tolerance ±5%
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...155°C