CRCW1206147RFKTABC - SMD resistors
CRCW1206147RFKTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW1206147RFKTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 147Ω; 0.25W; ±1%; 200V; -55÷155°C
Case - mm 3216
Resistance 147Ω
Power 0.25W
Tolerance ±1%
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...155°C