CRCW1206120KFKTABC - SMD resistors
CRCW1206120KFKTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW1206120KFKTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 120kΩ; 0.25W; ±1%; 200V; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer VISHAY
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 120kΩ
Power 0.25W
Tolerance ±1%
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...155°C